Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie
 
Strona główna / wydarzenia / Święto Drzewa
2022-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
MENU
O szkole
Dokumentacja szkolna
Nauczyciele
Uczniowie
Galeria
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
Przedszkole
Ogłoszenia
E-Dziennik
Office 365
Plan lekcji
Rekrutacja w systemie Vulcan
Rozkład przerw
WSDZ
Projekt MegaMisja
Kontakt
archiwum
Święto Drzewa

 Dzień Drzewa 

 

Dnia 09.10.2020 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Drzewa. Rodzice zadbali o to, żeby ich pociechy ubrane były w kolorze jesiennych barw. A panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Tymbarku przygotowały przetwory owocowo - warzywnezastawiając kolorowo jesienny stół. Ten dzień stał się tradycją w naszej placówce.
Przedszkolaki i klasa 0 przygotowały wspaniały występ wcielając się w rolę drzew a nawet postać Pani Jesień. Następnie klasy 1-3 przygotowały wiersze, mówiące o tym jak ważne są drzewa w naszym życiu. Wszyscy razem zaśpiewaliśmy piosenki ekologiczne.
Dzieci wykazały się również wiedzą na temat rodzajów drzew oraz rozpoznawały konfitury i przetwory. Podczas konkursów i quizów dzieci bardzo chętnie zgłaszały się i wypowiadały, co było nagradzane licznymi gadżetami. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały w swoich klasach pracę plastyczną, której bohaterem było oczywiście drzewo.
Mamy nadzieję, że działania proekologiczne sprawią, że nasi uczniowie staną się prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.
                                                                                               
                                       D.Z.
 
 
 
 
 
 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie