Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie
 
Strona główna / Przedszkole
2022-01-23     Fernandy, Jana, Rajmundy     "Wiedza daje pokorę wielkiemu, dziwi przeciętnego, nadyma małego człowieka" - Lew Tołstoj    
MENU
O szkole
Dokumentacja szkolna
Nauczyciele
Uczniowie
Galeria
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
Przedszkole
Ogłoszenia
E-Dziennik
Office 365
Plan lekcji
Rekrutacja w systemie Vulcan
Rozkład przerw
WSDZ
Projekt MegaMisja
Kontakt
archiwum
Przedszkole

Zabawa karnawałowa

W tłusty czwartek w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa. Wszystkie dzieci ubrane były w piękne bajkowe stroje, ale nie tylko! Można było zobaczyć lekarza, policjanta i strażaka. :-) Dzieci z wielką radością uczestniczyły we wszystkich zabawach tanecznych.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 22.01.2021 r. w naszym przedszkolu odbył się Dzień Babci i Dziadka. Dzieci wykonały krótki program artystyczny: recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, pt: Wyliczanka dla babci”, „Przytul mnie dziadku” oraz wykonały taniec do piosenki: „Koncert na 102!”. Ich występy zostały nagrane, a następnie za pośrednictwem rodziców przesłane lub pokazane dziadkom. Dzieci własnoręcznie wykonały babeczki jako upominek dla swoich najbliższych.

Ubieranie choinki

Dekorowanie sali przed świętami Bożego Narodzenia jest dla wszystkich dzieci bardzo ważnym momentem. Przedszkolaki z wielkim zapałem zabrały się do pracyNa choince zawisły piękne bombki, gipsowe aniołki, drewniane ozdoby oraz kolorowe łańcuchy zrobione przez dzieci. Od razu w sali czuć było świąteczny nastrój :-)

 

Kiermasz bożonarodzeniowy

W dniach 6-22.12.2020 r. w Gminny Przedszkolu w Jurkowie odbył się kiermasz świąteczny nktórym można było zakupić: ręcznie robione ozdoby filcowe, kolorowe aniołki gipsowe oraz drewniane ozdoby. Środki, które udało się zebrać ze sprzedaży ozdób zostały przeznaczone na akcję charytatywną.

Spotkanie z Mikołajem

 4 grudnia do naszego przedszkola zawitał z wielkim workiem prezentów bardzo ważny gość, Mikołaj. Jak co roku przedszkolaki z wielką niecierpliwością czekały na jego wizytę. Dzieci specjalnie dla gościa wykonały krótki program artystyczny. Na koniec Mikołaj rozdał wszystkim prezenty. 

Zabawa andrzejkowa

26 listopada 2020 r. odbyła się w naszym przedszkolu zabawa andrzejkowa. Dzieci poznały tradycje andrzejkowe oraz chętnie uczestniczyły w wróżbach i zabawach tanecznych. Pod koniec zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. :-)

Dzień Pluszowego Misia

Jak co roku, 25 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, podczas których poznały historię misia, uczestniczyły w ciekawych zabawach, bawiły się przy piosenkach a na koniec wykonały misia z papieru. Zobaczcie sami!!!

Dzień Drzewa

 

9 października 2020 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Drzewa. To święto przypomina nam o tym, jak ważną funkcję pełnią drzewa dla życia na Ziemi i dlaczego powinniśmy o nie szczególnie dbać. Przedszkolaki i dzieci 6 letnie z tej okazji wykonały krótki program artystyczny. Na scenie wcieliły się w rolę: drzew, nimf oraz zwierząt leśnych. Podczas występu dzieci zaprezentowały tańce do piosenki pt.: „Kolorowe liście” oraz do muzyki „Country dance”, a także pięknie wyrecytowały wiersze o drzewach. Na koniec przedszkolaki wraz z dziećmi klas 1-3 wykonały piosenkę pt: „Idzie jesień”.

 Spacer po okolicy :-)

 

Pod koniec września, korzystając z pięknej jesiennej aury dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie wybrały się na swój pierwszy dłuższy spacer po okolicy. Podczas spaceru podziwiały piękne widoki oraz obserwowały wiejskie gospodarstwa. Zobaczcie sami! :-)

 

 

 

 

 

 

 


 

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe połączone z dniem Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zgromadzona publiczność po każdym występie nagradzała przedszkolaków gromkimi brawami. Na koniec dzieci wręczyły Dziadkom upominki i podziękowały za przybycie na uroczystość, następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.:-) Za udział w uroczystości dziękujemy również uczniom ze Szkoły Podstawowej w Jurkowie pod opieką pani Anny Krywoborodenko oraz pani Beaty Marek, którzy umilili nam tą wspaniałą uroczystość śpiewając i grając piękne kolędy…

  
   


Pierniczki i ozdoby z masy solnej

Zabawy z ciastem sprawiają dzieciom dużo radości, ale także wspomagają ich rozwój. Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Wałkowały ciasto, a następnie wykrawały za pomocą foremek różne wzory. W tym samym tygodniu przedszkolaki i dzieci z grupy „0” wykonały piękne ozdoby choinkowe z masy solnej, które po wyschnięciu pomalowały farbami.

 Efekt? Zobaczcie sami!!!

 

          

 

Spotkanie z Mikołajem

 

Dnia 6.12.2019 r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci od samego rana nie mogły doczekać się wizyty tak ważnego dla nich gościa. Z tej okazji przedszkolaki i dzieci z grupy „0” wykonały krótki program artystyczny: zaśpiewały piosenki, pięknie wyrecytowały wierszyki, a na koniec zatańczyły taniec do piosenki „Jingle Bells”. Po przedstawieniu Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dzieci wręczyły Mikołajowi laurkę i podziękowały za prezenty. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

 powrót

Dzień Pluszowego Misia

 

Każde dziecko potrzebuje przyjaciela, który będzie towarzyszem zabaw jak również pocieszycielem w troskach i kłopotach. Taką rolę od lat pełni właśnie miś, dlatego razem z dziećmi świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły swoje ulubione misie. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zabawach, a także wykonały piękne misie z papieru oraz „Misiowy kodeks dobrych praktyk czytelniczych” w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” Zobaczcie sami! J
 
 
 
 
 

 powrót

Zabawa andrzejkowa
 
Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje, uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych oraz chętnie tańczyły do muzyki. Na koniec zabawy czekał na nich słodki poczęstunek. Dziękujemy mamie Madzi Chlipały oraz mamie Oli i Maciusia Czyrnek za przygotowanie poczęstunku J
 
 
 
 
Wycieczka do Krakowa J

 

Dnia 26.11.2019 r. odbyła się wycieczka przedszkolaków i dzieci z grupy „0” do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Kto pocieszy pechowego Nosorożca” w Teatrze Groteska. Przedstawienie było ciekawe, a przede wszystkim pouczające. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki „GOkidz”. Czekało tam na nas wiele atrakcji: labirynty, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, mini pojazdy i wiele innych niespodzianek. Pomimo zmęczenia z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Jurkowa. J

 

 

 

 

powrót 

Dzień Drzewa

Dnia 24.10.2019 r. dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie wzięły udział w przedstawieniu z okazji  "Światowego Dnia Drzewa." Na scenie wcieliły się w rolę: skrzatów leśnych, wróżek, słoneczek, kropelek deszczu oraz owoców i drzew, które obchodziły swój ważny dzień. Podczas występu dzieci zaprezentowały tańce do piosenek pt.: „Leśne duszki” oraz „Rozśpiewany las”, a także pięknie wyrecytowały wiersze o drzewach. Na koniec przedszkolaki oraz dzieci z grupy „0” wykonały interpretację ruchową do piosenki pt.„Jesienny taniec”. 

powrót

Spotkanie z pielęgniarką

21.10.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z pielęgniarką, panią Małgorzatą Dudzik. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, a także wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy ubierać się stosownie do pogody oraz właściwie się odżywiać.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. :-)

 powrót

ROBIMY INSTRUMENTY!!!

W minionym tygodniu dzieciom z Gminnego Przedszkola w Jurkowie udało się stworzyć niesamowite instrumenty muzyczne! Instrumenty powstały z plastikowych łyżeczek, tekturowych rolek i wielu innych materiałów.  

Zobaczcie sami! 

powrót

SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM
11.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tymbarku z siedzibą w Zawadce. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem, a na koniec zadawały mnóstwo pytań. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie! 

 powrót

 

 

 

 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie