Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie
 
Strona główna / Przedszkole
2019-11-15     Amielii, Idalii, Leopolda     "Życie tylko dla samego siebie jest korozją osobowości". Wiktor Hugo    
MENU
O szkole
Dokumentacja szkolna
Nauczyciele
Uczniowie
Galeria
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
Przedszkole
Ogłoszenia
Kontakt
E-Dziennik
WSDZ
Plan lekcji
Rekrutacja w systemie Vulcan
Rozkład przerw
archiwum
Przedszkole
Dzień Drzewa

Dnia 24.10.2019 r. dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie wzięły udział w przedstawieniu z okazji  "Światowego Dnia Drzewa." Na scenie wcieliły się w rolę: skrzatów leśnych, wróżek, słoneczek, kropelek deszczu oraz owoców i drzew, które obchodziły swój ważny dzień. Podczas występu dzieci zaprezentowały tańce do piosenek pt.: „Leśne duszki” oraz „Rozśpiewany las”, a także pięknie wyrecytowały wiersze o drzewach. Na koniec przedszkolaki oraz dzieci z grupy „0” wykonały interpretację ruchową do piosenki pt.„Jesienny taniec”. 

Spotkanie z pielęgniarką

21.10.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z pielęgniarką, panią Małgorzatą Dudzik. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, a także wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy ubierać się stosownie do pogody oraz właściwie się odżywiać.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. :-)

 

ROBIMY INSTRUMENTY!!!

W minionym tygodniu dzieciom z Gminnego Przedszkola w Jurkowie udało się stworzyć niesamowite instrumenty muzyczne! Instrumenty powstały z plastikowych łyżeczek, tekturowych rolek i wielu innych materiałów.  

Zobaczcie sami! 

SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM
11.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tymbarku z siedzibą w Zawadce. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem, a na koniec zadawały mnóstwo pytań. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie! 

 

 

 

 

 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie