Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie
 
Strona główna / Przedszkole
2020-11-26     Leona, Leonarda, Lesławy        
MENU
O szkole
Dokumentacja szkolna
Nauczyciele
Uczniowie
Galeria
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
Przedszkole
Ogłoszenia
E-Dziennik
Office 365
Plan lekcji
Rekrutacja w systemie Vulcan
Rozkład przerw
WSDZ
Projekt MegaMisja
Kontakt
archiwum
Przedszkole

Dzień Babci i Dziadka

23.01.2020 r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe połączone z dniem Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały dla swoich Babć i Dziadków krótki program artystyczny, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Zgromadzona publiczność po każdym występie nagradzała przedszkolaków gromkimi brawami. Na koniec dzieci wręczyły Dziadkom upominki i podziękowały za przybycie na uroczystość, następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.:-) Za udział w uroczystości dziękujemy również uczniom ze Szkoły Podstawowej w Jurkowie pod opieką pani Anny Krywoborodenko oraz pani Beaty Marek, którzy umilili nam tą wspaniałą uroczystość śpiewając i grając piękne kolędy…

  
   


Pierniczki i ozdoby z masy solnej

Zabawy z ciastem sprawiają dzieciom dużo radości, ale także wspomagają ich rozwój. Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie upiekły pyszne świąteczne pierniczki. Wałkowały ciasto, a następnie wykrawały za pomocą foremek różne wzory. W tym samym tygodniu przedszkolaki i dzieci z grupy „0” wykonały piękne ozdoby choinkowe z masy solnej, które po wyschnięciu pomalowały farbami.

 Efekt? Zobaczcie sami!!!

 

          

 

Spotkanie z Mikołajem

 

Dnia 6.12.2019 r. nasze przedszkole odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci od samego rana nie mogły doczekać się wizyty tak ważnego dla nich gościa. Z tej okazji przedszkolaki i dzieci z grupy „0” wykonały krótki program artystyczny: zaśpiewały piosenki, pięknie wyrecytowały wierszyki, a na koniec zatańczyły taniec do piosenki „Jingle Bells”. Po przedstawieniu Święty Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom prezenty. Dzieci wręczyły Mikołajowi laurkę i podziękowały za prezenty. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich przedszkolaków.

 powrót

Dzień Pluszowego Misia

 

Każde dziecko potrzebuje przyjaciela, który będzie towarzyszem zabaw jak również pocieszycielem w troskach i kłopotach. Taką rolę od lat pełni właśnie miś, dlatego razem z dziećmi świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji przedszkolaki przyniosły swoje ulubione misie. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w różnych zabawach, a także wykonały piękne misie z papieru oraz „Misiowy kodeks dobrych praktyk czytelniczych” w ramach projektu „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” Zobaczcie sami! J
 
 
 
 
 

 powrót

Zabawa andrzejkowa
 
Tradycyjnie, jak co roku w naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci z radością poznawały andrzejkowe tradycje, uczestniczyły w zabawach i wróżbach andrzejkowych oraz chętnie tańczyły do muzyki. Na koniec zabawy czekał na nich słodki poczęstunek. Dziękujemy mamie Madzi Chlipały oraz mamie Oli i Maciusia Czyrnek za przygotowanie poczęstunku J
 
 
 
 
Wycieczka do Krakowa J

 

Dnia 26.11.2019 r. odbyła się wycieczka przedszkolaków i dzieci z grupy „0” do Krakowa. Pierwszym etapem wycieczki było obejrzenie spektaklu pt. „Kto pocieszy pechowego Nosorożca” w Teatrze Groteska. Przedstawienie było ciekawe, a przede wszystkim pouczające. Następnie udaliśmy się do Parku Rozrywki „GOkidz”. Czekało tam na nas wiele atrakcji: labirynty, baseny z piłeczkami, zjeżdżalnie, mini pojazdy i wiele innych niespodzianek. Pomimo zmęczenia z uśmiechami na twarzy wróciliśmy do Jurkowa. J

 

 

 

 

powrót 

Dzień Drzewa

Dnia 24.10.2019 r. dzieci z Gminnego Przedszkola w Jurkowie wzięły udział w przedstawieniu z okazji  "Światowego Dnia Drzewa." Na scenie wcieliły się w rolę: skrzatów leśnych, wróżek, słoneczek, kropelek deszczu oraz owoców i drzew, które obchodziły swój ważny dzień. Podczas występu dzieci zaprezentowały tańce do piosenek pt.: „Leśne duszki” oraz „Rozśpiewany las”, a także pięknie wyrecytowały wiersze o drzewach. Na koniec przedszkolaki oraz dzieci z grupy „0” wykonały interpretację ruchową do piosenki pt.„Jesienny taniec”. 

powrót

Spotkanie z pielęgniarką

21.10.2019 r. odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z pielęgniarką, panią Małgorzatą Dudzik. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca pielęgniarki, a także wzbogaciły i utrwaliły wiadomości na temat sposobów dbania o swoje zdrowie. Pani pielęgniarka wyjaśniła dzieciom, jak ważne jest przestrzeganie higieny i na czym polega zdrowy styl życia. Przedszkolaki dowiedziały się również, jak należy ubierać się stosownie do pogody oraz właściwie się odżywiać.

Dziękujemy za ciekawe spotkanie. :-)

 powrót

ROBIMY INSTRUMENTY!!!

W minionym tygodniu dzieciom z Gminnego Przedszkola w Jurkowie udało się stworzyć niesamowite instrumenty muzyczne! Instrumenty powstały z plastikowych łyżeczek, tekturowych rolek i wielu innych materiałów.  

Zobaczcie sami! 

powrót

SPOTKANIE  Z  POLICJANTEM
11.09.2019 r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Tymbarku z siedzibą w Zawadce. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze oraz jak zachować się, gdy spotkają na swojej drodze obcą osobę. Funkcjonariusz pokazał nam swoje wyposażenie i umundurowanie, które jest niezbędne podczas wykonywanej służby - wzbudziło to wielkie zainteresowanie ze strony dzieci. Dzieci słuchały z dużym zaciekawieniem, a na koniec zadawały mnóstwo pytań. Bardzo dziękujemy za ciekawe spotkanie! 

 powrót

 

 

 

 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie