Logo strony
2015-04-01    
MENU
O szkole
Kontakt
Rekrutacja
Kalendarz zajęć na rok szkolny 2013/2014
Plan lekcji
system oceniania zachowania
programy nauczania
podręczniki
Odblaskowa szkoła
Galeria
Uczniowie
język angielski
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
konkursy
fizyka
Bezpieczna szkoła - konkurs
sport w szkole
Aktualności

 

Wyniki Konkursu "Bezpieczna Szkoła >> tutaj

Program poprawy frekwencji >>tutaj

Można już pobierać szablony usprawiedliwienia i zwolnienia z lekcji >>tutaj

Konkurs plastyczny „Bezpieczni w sieci”  >>więcej

Dzień Drzewa

20.10.2014 r. uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Święto Drzewa. W tym roku przedstawiciele każdej z klas przygotowali krótki występ o tematyce leśnej. >>więcej

 

Próbna ewakuacja – alarm przeciwpożarowy >>tutaj

 

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek,14.X.2014, w Gimnazjum w Dobrej miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jurkowie, pod czujnym okiem nauczycieli: Pani Anny Hobot, Pani Anny Kulas oraz Pani Beaty Sporek,pod czujnym uchem Pani Anny Krywoborodenko wraz z artystyczną wizją Pani Anny Drożdżak przygotowali przepiękny występ dla nauczycieli nie tylko z naszej placówki ale i całej gminy!

Trema i zdenerwowanie to słowa, które zapewne nie raz padły za kulisami sceny, niemniej nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - było poważnie, zabawnie, tanecznie i muzycznie! Święto Dnia Nauczyciela utwierdziło nas w przekonaniu, że nasi uczniowie są wszechstronnie utalentowani i zdyscyplinowani.

Wisienką na torcie okazała się Nagroda Wójta przyznana naszemu Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Piwowarskiemu.

W imieniu całego Grona Pedagogicznego, dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom, nauczycielom oraz paniom kucharkom zaangażowanym w zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości. 

 

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Dnia 18 czerwca 2014 r. zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w klasie III b miały nieco inny charakter. Uczennice Klaudia Sasuła i Kinga Piechówka  przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek quizy i konkursy w postaci czasopisma.    Więcej>>

 

Lekcji teatralnych ciąg dalszy…

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku w naszym gimnazjum miały miejsce ciekawe lekcje teatralne. Więcej>>

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM

Dnia 12.06.2014 r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klas III przygotowali ciekawe prezentacje dotyczące krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz krajów niemieckojęzycznych.   Więcej>>

 

MISTRZ ORTOGRAFII JUŻ ZNANY
 
5 czerwca 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, który miał wyłonić tegorocznego „Mistrza Ortografii”. W zmaganiach z niełatwym dyktandem wzięło udział 19 gimnazjalistów. Wszyscy pisali tekst „Poranny koncert”. Pojawiło się w nim sporo trudnych wyrazów. Dużym problemem dla niektórych uczestników okazała się też interpunkcja.           
 
Oto wyniki tegorocznego konkursu:     
 
1. MIEJSCE - ALEKSANDRA HOBOT z KL. IIIb
2. MIEJSCE – DAWID KĘDROŃ           z KL. IIIa
3. MIEJSCE – ANNA KUCZAJ               z KL. IIIa
 
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ORTOGRAFICZNYCH!!!
                                                                                  organizatorzy

 

POZDROWIENIA ZE SZCZAWNICY

Dnia 04.06.2014 r. uczniowie klasy II b wraz z opiekunami panem Mirosławem Sipakiem i panią Agatą Kędroń pojechali na wycieczkę do Szczawnicy. Celem wyprawy było zwiedzanie Wąwozu Homole oraz przejście górami na Palenicę. Więcej >>

  

„W krainie poezji” -  o projekcie z języka polskiego

  Jak co roku wśród drugoklasistów przygotowujących projekty edukacyjne znalazła się grupka uczniów, którzy realizowali projekt z języka polskiego. Więcej>>

 

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH III GIMNAZJUM

Z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym lekcje miały inny charakter. Uczniowie klas III wcielili się w wylosowane role i wykonywali przygotowane zadania. Więcej>>

 

Konkurs - "Wiersz o matce"

W maju nasi gimnazjaliści wzięli udział w szkolnym konkursie literackim „Wiersz o matce”. Więcej>>

 

 Konkurs - "Bezpieczna Szkoła - Demokratyczny Kraj

„Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”

 
 

Kolejna edycja projektu o nazwie „Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem” wykreowanego 3 lata temu przez Małopolską Organizację Turystyczną będzie polegała na prowadzeniu działań edukacyjnych dla dzieci w wieku  wczesnoszkolnym (klasy 1-3) w oparciu o dwa elementy:  tradycyjne wydawnictwo drukowane – komiks oraz połączenie zabawy ruchowej i treści ekoturystycznych wplecionych w grę o charakterze questu. Gra będzie przeprowadzona w terenie.

W tegorocznej edycji dzieci  będą uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych na terenach atrakcyjnych przyrodniczo, gdzie gośćmi będą przedstawiciele służb ochrony przyrody. Spotkania te będą dotyczyć kształtowania  prawidłowych zachowań na obszarach przyrodniczych objętych ochroną. Dzieci będą również uczyć się właściwych działań sprzyjających ochronie tych obszarów np. segregacja śmieci, ochrona wody czy prawidłowa gospodarka leśna.

Bohaterem wydawnictwa komiksowego oraz questu będzie mały Małopolanin,  Mirek Koralik, bajkowa postać stworzona przez MOT, która będzie przewodnikiem po Małopolsce oraz nauczycielem proekologicznych postaw. Projekt „Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”  jest kontynuacją realizowanych z sukcesem przez MOT przedsięwzięć, pod nazwą: „Bajkowa Małopolska”, „Małopolskie Dreptusie”, „Na wesołym małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem”.  Wyżej wymienione projekty były realizowane w partnerstwie z Województwem Małopolskim w ramach poprzednich edycji konkursu „Nasz region – Nasza szansa”. Podczas ich realizacji  MOT wydał bajkę dla dzieci pod nazwą „Przygód Kilka Koralika Mirka”, przewodnik dla dzieci po Małopolsce pod nawą  „Spacerów kilka Koralika Mirka” oraz mapę kolorowankę dla dzieci z atrakcjami turystycznymi Małopolski.

W ciągu 3 lat projektem objętych zostało już około 1300 dzieci z małopolskich przedszkoli. W tym roku obejmie on 19 małopolskich szkół podstawowych (po jednej szkole z każdego powiatu) w tym 6 szkół, w których będzie przeprowadzona zabawa questowa.

 

 

Nasze gimnazjum  bierze udział w II edycji Konkursu promującego zawody techniczno – informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Uczniowie z naszej szkoły sprawdzą swoją wiedzę w wybranym obszarze konkursowym: obszar informatyczny, techniczny, motoryzacyjny, aranżacja przestrzeni.

Każdy, chętny uczeń, może wziąć udział w jednym, wybranym obszarze.

Etap szkolny odbędzie się 3 kwietnia 2014 r. w poszczególny szkołach gimnazjalnych, finał zostanie zrealizowanych, 30 kwietnia 2014 r.  w siedzibie Liderów regionalnych w: Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej i Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Nagrodzonych zostanie trzech laureatów z danego obszaru konkursowego. Każdy obszar lidera (podział regionalny) zostanie wyróżniony oddzielnie.

Informacje szczegółowe znajdują się na stronie Konkursu: zawodniezawodzi.pl

Organizatorem Konkursu jest stowarzyszenie HUMANEO.

 
 
Tytuł finalistki już zdobyty!!!  
 
W tym roku uczennica klasy III a Publicznego Gimnazjum w Jurkowie – Magdalena Palkij przebrnęła pozytywnie przez etap szkolny i rejonowy Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego. Tym samym nasza gimnazjalistka już uzyskała tytuł finalistki. Przed nią jeszcze ostatni etap – wojewódzki, który odbędzie się 12 marca 2013r. w Krakowie. Uczennica będzie musiała zredagować esej – formę trudną i wymagającą wielu umiejętności. Gratulujemy Madzi osiągniętego już wyniku i trzymamy kciuki, by kolejny etap konkursu także okazał się dla niej szczęśliwy.
Warto przypomnieć, iż w zeszłym roku inna nasza gimnazjalistka – Karolina Piechówka ukończyła konkurs humanistyczny, uzyskawszy tytuł finalistki.

 

 

 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie