Logo strony
2014-10-22    
MENU
O szkole
Kontakt
Rekrutacja
Kalendarz zajęć na rok szkolny 2013/2014
Plan lekcji
system oceniania zachowania
programy nauczania
podręczniki
Odblaskowa szkoła
Galeria
Uczniowie
język angielski
Pedagog
Świetlica szkolna
Biblioteka
konkursy
fizyka
Bezpieczna szkoła - konkurs
sport w szkole
Aktualności

 

 Można już pobierać szablony usprawiedliwienia i zwolnienia z lekcji >>tutaj

 

Dzień Edukacji Narodowej

We wtorek,14.X.2014, w Gimnazjum w Dobrej miała miejsce uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Jurkowie, pod czujnym okiem nauczycieli: Pani Anny Hobot, Pani Anny Kulas oraz Pani Beaty Sporek,pod czujnym uchem Pani Anny Krywoborodenko wraz z artystyczną wizją Pani Anny Drożdżak przygotowali przepiękny występ dla nauczycieli nie tylko z naszej placówki ale i całej gminy!

Trema i zdenerwowanie to słowa, które zapewne nie raz padły za kulisami sceny, niemniej nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania - było poważnie, zabawnie, tanecznie i muzycznie! Święto Dnia Nauczyciela utwierdziło nas w przekonaniu, że nasi uczniowie są wszechstronnie utalentowani i zdyscyplinowani.

Wisienką na torcie okazała się Nagroda Wójta przyznana naszemu Księdzu Proboszczowi Tadeuszowi Piwowarskiemu.

W imieniu całego Grona Pedagogicznego, dziękujemy jeszcze raz wszystkim uczniom, nauczycielom oraz paniom kucharkom zaangażowanym w zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości. 

 

JAK DOBRZE ZNASZ JĘZYK ANGIELSKI?

Dnia 18 czerwca 2014 r. zajęcia dodatkowe z języka angielskiego w klasie III b miały nieco inny charakter. Uczennice Klaudia Sasuła i Kinga Piechówka  przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek quizy i konkursy w postaci czasopisma.    Więcej>>

 

Lekcji teatralnych ciąg dalszy…

Tak jak w poprzednich latach, również w tym roku w naszym gimnazjum miały miejsce ciekawe lekcje teatralne. Więcej>>

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH W GIMNAZJUM

Dnia 12.06.2014 r. w naszym gimnazjum odbył się Dzień Języków Obcych.

Uczniowie klas III przygotowali ciekawe prezentacje dotyczące krajów Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz krajów niemieckojęzycznych.   Więcej>>

 

MISTRZ ORTOGRAFII JUŻ ZNANY
 
5 czerwca 2014 roku w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny, który miał wyłonić tegorocznego „Mistrza Ortografii”. W zmaganiach z niełatwym dyktandem wzięło udział 19 gimnazjalistów. Wszyscy pisali tekst „Poranny koncert”. Pojawiło się w nim sporo trudnych wyrazów. Dużym problemem dla niektórych uczestników okazała się też interpunkcja.           
 
Oto wyniki tegorocznego konkursu:     
 
1. MIEJSCE - ALEKSANDRA HOBOT z KL. IIIb
2. MIEJSCE – DAWID KĘDROŃ           z KL. IIIa
3. MIEJSCE – ANNA KUCZAJ               z KL. IIIa
 
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!
ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW ORTOGRAFICZNYCH!!!
                                                                                  organizatorzy

 

POZDROWIENIA ZE SZCZAWNICY

Dnia 04.06.2014 r. uczniowie klasy II b wraz z opiekunami panem Mirosławem Sipakiem i panią Agatą Kędroń pojechali na wycieczkę do Szczawnicy. Celem wyprawy było zwiedzanie Wąwozu Homole oraz przejście górami na Palenicę. Więcej >>

  

„W krainie poezji” -  o projekcie z języka polskiego

  Jak co roku wśród drugoklasistów przygotowujących projekty edukacyjne znalazła się grupka uczniów, którzy realizowali projekt z języka polskiego. Więcej>>

 

DZIEŃ DZIECKA W KLASACH III GIMNAZJUM

Z okazji Dnia Dziecka w dniu dzisiejszym lekcje miały inny charakter. Uczniowie klas III wcielili się w wylosowane role i wykonywali przygotowane zadania. Więcej>>

 

Konkurs - "Wiersz o matce"

W maju nasi gimnazjaliści wzięli udział w szkolnym konkursie literackim „Wiersz o matce”. Więcej>>

 

 Konkurs - "Bezpieczna Szkoła - Demokratyczny Kraj

„Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”

 
 

Kolejna edycja projektu o nazwie „Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem” wykreowanego 3 lata temu przez Małopolską Organizację Turystyczną będzie polegała na prowadzeniu działań edukacyjnych dla dzieci w wieku  wczesnoszkolnym (klasy 1-3) w oparciu o dwa elementy:  tradycyjne wydawnictwo drukowane – komiks oraz połączenie zabawy ruchowej i treści ekoturystycznych wplecionych w grę o charakterze questu. Gra będzie przeprowadzona w terenie.

W tegorocznej edycji dzieci  będą uczestniczyć w spotkaniach edukacyjnych na terenach atrakcyjnych przyrodniczo, gdzie gośćmi będą przedstawiciele służb ochrony przyrody. Spotkania te będą dotyczyć kształtowania  prawidłowych zachowań na obszarach przyrodniczych objętych ochroną. Dzieci będą również uczyć się właściwych działań sprzyjających ochronie tych obszarów np. segregacja śmieci, ochrona wody czy prawidłowa gospodarka leśna.

Bohaterem wydawnictwa komiksowego oraz questu będzie mały Małopolanin,  Mirek Koralik, bajkowa postać stworzona przez MOT, która będzie przewodnikiem po Małopolsce oraz nauczycielem proekologicznych postaw. Projekt „Małopolska - na zielonym szlaku z Mirkiem Koralikiem”  jest kontynuacją realizowanych z sukcesem przez MOT przedsięwzięć, pod nazwą: „Bajkowa Małopolska”, „Małopolskie Dreptusie”, „Na wesołym małopolskim szlaku z Mirkiem Koralikiem”.  Wyżej wymienione projekty były realizowane w partnerstwie z Województwem Małopolskim w ramach poprzednich edycji konkursu „Nasz region – Nasza szansa”. Podczas ich realizacji  MOT wydał bajkę dla dzieci pod nazwą „Przygód Kilka Koralika Mirka”, przewodnik dla dzieci po Małopolsce pod nawą  „Spacerów kilka Koralika Mirka” oraz mapę kolorowankę dla dzieci z atrakcjami turystycznymi Małopolski.

W ciągu 3 lat projektem objętych zostało już około 1300 dzieci z małopolskich przedszkoli. W tym roku obejmie on 19 małopolskich szkół podstawowych (po jednej szkole z każdego powiatu) w tym 6 szkół, w których będzie przeprowadzona zabawa questowa.

 

 

Nasze gimnazjum  bierze udział w II edycji Konkursu promującego zawody techniczno – informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Uczniowie z naszej szkoły sprawdzą swoją wiedzę w wybranym obszarze konkursowym: obszar informatyczny, techniczny, motoryzacyjny, aranżacja przestrzeni.

Każdy, chętny uczeń, może wziąć udział w jednym, wybranym obszarze.

Etap szkolny odbędzie się 3 kwietnia 2014 r. w poszczególny szkołach gimnazjalnych, finał zostanie zrealizowanych, 30 kwietnia 2014 r.  w siedzibie Liderów regionalnych w: Zespole Szkół Techniczno- Informatycznych w Mszanie Dolnej i Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej.

Nagrodzonych zostanie trzech laureatów z danego obszaru konkursowego. Każdy obszar lidera (podział regionalny) zostanie wyróżniony oddzielnie.

Informacje szczegółowe znajdują się na stronie Konkursu: zawodniezawodzi.pl

Organizatorem Konkursu jest stowarzyszenie HUMANEO.

 
Jasełka „Narodził się Jezus…”
 
Dnia 20 grudnia 2013r. w naszej szkole odbyła się prezentacja realizacji projektu pt. „Regionalne tradycje bożonarodzeniowe- Jasełka szkolne.”   Więcej >>
 
Andrzejki w naszej szkole
 ZABAWA ANDRZEJKOWA DLA KLAS I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ
 25 listopada uczniowie klas I-III szkoły podstawowej bawili się wesoło na ZABAWIE ANDRZEJKOWEJ. Tradycyjnie  nie zabrakło w tym dniu wróżb i konkursów. Wszystkim przepowiadano wspaniałą przyszłość, co wprawiło uczestników w doskonały nastrój. Wróżba z bucikiem cieszyła się ogólnym zainteresowaniem, a ANDRZEJKOWE SERCE wywróżyło imię przyszłego wybranka i wybranki. Było także lanie wosku.
Największe powodzenie odniósł układ taneczny GANGNAM STYLE – wszyscy udowodnili, że naprawdę potrafią świetnie tańczyć. Dyskotekę zakończył wybór KRÓLA i KRÓLOWEJ BALU. W tym roku zostali nimi Łucja Chalczarz i Staś Hobot z klasy II. Okazali się doskonałymi tancerzami! J
A.    Kędroń 
 
 
Święto Drzewa 
 
Tradycją w naszej szkole są obchody Święta Drzewa. Uczniowie klas 1 – 6 przygotowali na ten dzień prace o tematyce ekologicznej.      Więcej>>
 
Dzień Edukacji Narodowej
 
jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, ale nie u nas w szkole:) Tego dnia miała miejsce wyjątkowa lekcja- lekcja historii.
Nasi raperzy śpiewająco zaprezentowali historię oświaty od czasów najdawniejszych do obecnych, a tym samym wywołali gromkie brawa widowni. Były podziękowania i życzenia dla wszystkich pracowników za trud i serce włożone w kształtowanie osobowości młodego człowieka.
Wszystko to w otoczeniu darów jesieni.
 
Dziękujemy!
 
Próbna ewakuacja – alarm przeciwpożarowy 
 
W dniu 23.10.2013r. w Zespole Placówek Oświatowych  odbyła się już kolejna próba „alarmu przeciwpożarowego”. Głównym celem próbnej ewakuacji było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia        Więcej>>
 
 
 
Wyjazd na przedstawienie teatralne
 
Dnia 17 kwietnie klasa I b oraz część klasy II a i II b naszego gimnazjum wybrały się na przedstawienie teatralne. Spektakl odbył się w Limanowskim Domu Kultury i nosił tytuł ''Biskupa Warmińskiego Przypadki''. Inscenizację przygotował Wrocławski Teatr Edukacji – ARTENES. Widowisko trwało około 90 minut. Sztuka dotyczyła życia i twórczości polskiego bajkopisarza i satyryka - Ignacego Krasickiego. 
Aktorzy stanęli na wysokości zadania i świetnie odegrali przeznaczone dla nich role. Wszystko, co widzieliśmy na scenie, doskonale odzwierciedlało ważne wydarzenia z życia biskupa. Cała scenografia i stroje wprowadziły nas w klimat tamtej epoki. Mogliśmy odczuć, jakie nastroje panowały w naszym kraju w czasach, których żył twórca. Poznaliśmy też problematykę wielu utworów Krasickiego, które w sposób humorystyczny krytykowały ludzkie wady. 
Spektakl teatru ARTENES stanowi formę rozprawy nad Ignacym Krasickim. 
Pokazując różne aspekty jego życia i twórczości, potwierdza słuszność postawy i poglądów tej wybitnej postaci czasów oświecenia. Jego wspaniała twórczość jest ponadczasowa i  powinna być dla nas źródłem nauki. Z pewnością warto oglądać tego typu spektakle.
Zachęcamy!
                                              Edyta Rapacz i Marzena Dudzik 
 
 
Pomoc dla Marcinka Sporka
Właśnie zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na leczenie „naszego” Marcinka Sporka. Już po raz drugi pokazaliście nam, że możemy na Was liczyć, a także daliście nam dowód swojej bezinteresownej pomocy. Dzięki Waszemu wsparciu udało się zebrać kwotę 775.96 zł na dalsze leczenie i rehabilitację Marcinka.
 
Z całego serduszka chcieliśmy podziękować za Waszą hojność. Każda, nawet najmniejsza pomoc finansowa jest wielkim krokiem w stronę przywrócenia zdrowia naszego Małego Bohatera.
 
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły za zaangażowanie się w akcję.

Z poważaniem

Samorząd Uczniowski Gimnazjum 

 

Tytuł finalistki już zdobyty!!!  
 
W tym roku uczennica klasy III a Publicznego Gimnazjum w Jurkowie – Magdalena Palkij przebrnęła pozytywnie przez etap szkolny i rejonowy Małopolskiego Konkursu z Języka Polskiego. Tym samym nasza gimnazjalistka już uzyskała tytuł finalistki. Przed nią jeszcze ostatni etap – wojewódzki, który odbędzie się 12 marca 2013r. w Krakowie. Uczennica będzie musiała zredagować esej – formę trudną i wymagającą wielu umiejętności. Gratulujemy Madzi osiągniętego już wyniku i trzymamy kciuki, by kolejny etap konkursu także okazał się dla niej szczęśliwy.
Warto przypomnieć, iż w zeszłym roku inna nasza gimnazjalistka – Karolina Piechówka ukończyła konkurs humanistyczny, uzyskawszy tytuł finalistki.

 

 

Wśród bohaterów „Balladyny” - czyli kolejne lekcje teatralne
 
„Balladyna” jest utworem, który gimnazjaliści z przyjemnością wystawiają na klasowej scenie. W tym roku uczniowie klas pierwszych naszego gimnazjum także odegrali kilka wybranych scen z tego dramatu. Umiejętnie dobrana muzyka, oryginalne kostiumy i rekwizyty – to elementy, które niewątpliwie zasługują na pochwałę.
 
 

Gimnazjaliści z klasy III b wystawiają fragmenty "Skąpca" Moliera   Więcej>>

 

 

Odpowiedzialność i bezpieczeństwo a Internet

 4 grudnia 2012r. na zaproszenie P. Dyrektor Małgorzaty Lisowskiej oraz P. Pedagog Anny Kulas do naszego gimnazjum przybyli: asp. Stanisław Piegza (rzecznik prasowy KPP) oraz mł. asp. Paweł Kordeczka. Niecodzienni Goście odbyli spotkania z gimnazjalistami. Wygłosili prelekcje na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz zagrożeń z nim związanych. Poruszyli m. in. kwestię odpowiedzialności za niewłaściwe użycie zasobów Internetu, za pomówienia lub obrażanie innych za pomocą np. zdjęć, filmów itp. umieszczanych w sieci. Goście podkreślili, iż przekonanie niektórych użytkowników o tzw. anonimowości internetowej jest niewłaściwe.

Uczniowie usłyszeli wiele ważnych informacji, przestróg i rad, które z pewnością pomogą im bardziej świadomie, a przede wszystkim bezpieczniej korzystać z Internetu. Trzeba pamiętać, iż komputer, Internet mogą bardzo pomóc w codziennym życiu, ale mogą też stanowić ogromne zagrożenie. Ważne, by umiejętnie, rozsądnie i odpowiedzialnie korzystać z tych osiągnięć techniki. 

 

Andrzejkowe wróżby  Więcej>>

 Uczeń to brzmi dumnie

Dzisiaj – 20 listopada 2012 r. uczniowie klasy pierwszej  naszej szkoły zostali oficjalnie pasowani na uczniów. Radość i duma malowały się na twarzach nie tylko dzieci, ale też rodziców bardzo przeżywających wraz ze swymi pociechami te wyjątkowe chwile. Więcej>>

Niecodzienna lekcja historii ... Więcej>>

Wyrazić wdzięczność i podziękowanie. Więcej>>

Zbiórka pieniędzy na leczenie ciężko chorego Marcinka. Więcej>>

Święto rodziny w Jurkowie

Konkurs na plakat o Wielkiej Brytanii rozstrzygnięty

Happy Easter Więcej>>

„Romeo i Julia” w wykonaniu gimnazjalistów (kolejna lekcja teatralna) Więcej>>

Zwycięstwo w konkursie wizytówkowym  Więcej>>

Projekty uczniów można obejrzeć w linku Uczniowie / Projekty. Zapraszam :) 

 Działalność gazetki szkolnej „Tropiciele”  Więcej>>

Dzień brytyjski w naszej szkole Więcej>>

12.01 Ebenezer Scroog’e na ławie oskarżonych Więcej>>

 

 

(C)opyright by Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie